Cinsellik hakkında bilgiler

Cinsel ilişkinin özeti

 

Cinsel ilişki her ne kadar da bir üreme şekli adı altında bir çağrışım bulundursa da günümüz de sadece zevk, cinsel tatmin, heves, heyecan ve kimilerine göre sadece ihtiyac olarak görülmektedir.
İnsanlar, bunun artık bir ihtiyaç olduğunu düşünmek ile beraber, sadece karşı taraf ile cinsel temas kurmak isterler.
Bunun en büyük örneği Amerika Birleşik Devleti (ABD) tarafından dile getirilmiş ve uygulanmıştır.
Aslında bir bakıma haklı oldukları yanlar da var
Bunları sıralayacak olursak eğer,
Genç yaşta erkeklerin özellikle ergenlik döneminde etrafındaki bayanlara olan bakış açılarının değişmesi,
Televizyon (TV) veya sanal alemdeki bayanların giyiniş, imaj ve güzelliklerinden etkilenip, onlar ile birlikte olmalarını hayal etmeleriyle başlar.
Bayanlar da ise, erkeğin düşünceleri bir yana onların kendilerine gösterdikleri ilgiden duydukları hoşnuk ve çoğunun ardında bıraktığı bir anlık macera olarak adlandırılabilir.
Günümüzde evliliğin ilk günü ( gerdek gecesi)’ne kadar bekaretini koruyan insan sayısı çok azdır.
Bunun sebebi de yukarıda saydıklarımız veya başka nedenlerdir.

 

Peki cinsel ilişki nasıl yapılır?

Kadın için çok sancılı geçtiği erkekte ise daha hoşnut olduğu soylenilmektedir.
Aslında bu her iki taraf içinde geçerlidir.
Erkeğin acı çekmesini şöyle açıklayabiliriz.
Erkek, bayanın verdiği tepkiler ile bir acıma duygusu yaşayabilir. Bu bir ruh acısı olarak adlandırılabilir. Çünkü, cinsel ilişki sırasında bayanın çıkardığı etkileyici sesler erkeğin biraz daha acıma duygusu ile içten içe üzülmesine sebep olabilir ve cinsel ilişkiden de vazgeçirebilir. Bu bir etkiye tepki olayıdır bir bakıma.
Bayanlar da ise, penisin giriş ve çıkışlarının verdiği acı ile ne kadar çok acı çektiğini çıkardıkları seslerden anlamak mümkün. Acının yanında aşırı derece de zevk ve haz aldıklarını da unutmamak lazım.
Bayanlar, cinsel ilişki sırasında rahat olamazlar genel de. Özellikle ilk defa seks yapan bayanlar için geçerlidir bunlar ve oldukça zorlanırlar.

 

Cinsel ilişki sırasında nasıl olunmalıdır?

Cinsel ilişki sırasında hem erkek hem de kadın rahat olmalıdır ve kasılmamaya çalışmalıdır rahat olmayan bir taraf var ise ilişki yarıda bırakılmalıdır. Devam edilmesi halinde karşı tarafı huzursuz etmeye ve ezilmişlik hissi vermeye itebilir.
Cinsel ilişki sırasında özellikle kadınların büyük sorumlulukları vardır.
Kadın, ilişkiyi canlı tutan ve devamını sağlayandır. Erkek, ilişki sırasında kadına uymalı ve itaatkar davranmalıdır asla kırıcı olmamalı, ilişki anında bayanı tatmin etmelidir.
İlk defa ilişkiye giren kadınlar için çok zorlu bir dönem olsa da herşeyin güzel yapılması iki tarafı da rahatlatıcak ve devamını sağlayacaktır. İlk defa ilişkiye giren bayanların kasılmamaları ve çok sakin olmalıdırlar. Kasılmaları halinde ani refleksler sonucu hem erkeğin penisine hem de kendi vajinalarına zarar verebilirler. Bu ileri de ciddi sorunlara yol açabilir.
Cinsel ilişkiyi ayakta tutan kişi kadındır. Kadının çığlıkları erkeğin başını döndürebilir ve ilişkiyi daha da farklı boyutlara taşıyabilir.

 

Rüzgar Ecel.

Etiketler: , , , ,